Ny Tidtabell

 

Ladda ner tidtabell i PDF-format här (gäller från och med 2017-04-10)

 

Lidköping - Stockholm

 

 

Ort **Onsdag/***Torsdag Fredag Söndag
Lidköping (Resecentrum hpl R-S) 09:30 09:30 10:00
Skara (Busstation hpl H/A) 09:50 09:50 10:20
Skara Sommarland* 10:00 10:00 10:30
Skövde (Resecentrum, Gate 15) 10:15 10:15 10:45
Igelstorp (Hpl, väg 49) 10:20 10:20 10:50
Tibro (Busstation) 10:35 10:35 11:05
Fagersanna (Hpl, väg 49) 10:45 10:45 11:15
Mölltorp (Hpl, väg 49) 10:55 10:55 11:25
Karlsborg (Busstation) 11:05 11:05 11:35
Svanvik (Hpl, väg 49) 11:10 11:10 11:40
Granvik (Hpl, väg 49) 11:15 11:15 11:45
Sörhamn (Hpl, väg 49) 11:20 11:20 11:50
Igelbäcken (Hpl, väg 49) 11:25 11:25 11:55
Olshammar (Hpl, väg 49) 11:30 11:30 12:00
Askersund (Hpl Landskyrkan) 11:45 11:45 12:15
Örebro (Resecentrum, Hpl N) 12:30 12:30 13:00
Arboga 13:00 13:00 13:30
Kungsör (Kungsör V) 13:10 13:10 13:40
Eskilstuna (Hpl Årbyskolan, Årby park) 13:25 13:25 13:55
Strängnäs (Biskopskvarn, E20) 13:40 13:40 14:10
Läggesta (Pendeltågstationen) 13:50 13:50 14:20
Södertälje (Scandic Hotel Södertälje) 14:15 14:15 14:45
Stockholm (Cityterminalen) 14:45 14:45 15:15

* Skara Sommarland trafikeras 2 juni – 20 augusti 2017.
**Onsdagar trafikeras åter med start 3 maj 2017 går t.o.m. 31 aug 2017.
​*** Torsdagar trafikeras med start 1 juni 2017 går t.o.m. 31 aug 2017.

 

 

Stockholm - Lidköping

 

 

Ort **Onsdag/***Torsdag Fredag Söndag
Stockholm (Cityterminalen) 16:45 16:45 16:45
Södertälje (Scandic Hotel Södertälje) 17:20 17:20 17:20
Läggesta (Pendeltågstationen) 17:40 17:40 17:40
Strängnäs (Biskopskvarn, E20) 17:50 17:50 17:50
Eskilstuna (Hpl Årbyskolan, Årby park) 18:10 18:10 18:10
Kungsör (Kungsör V) 18:30 18:30 18:30
Arboga (Statoil, Pumpgatan) 18:40 18:40 18:40
Örebro (Resecentrum, Hpl A) 19:10 19:10 19:10
Askersund (Hpl Landskyrkan) 19:55 19:55 19:55
Olshammar (Hpl, väg 49) 20:05 20:05 20:05
Igelbäcken (Hpl, väg 49) 20:10 20:10 20:10
Sörhamn (Hpl, väg 49) 20:15 20:15 20:15
Granvik (Hpl, väg 49) 20:20 20:20 20:20
Svanvik (Hpl, väg 49) 20:25 20:25 20:25
Karlsborg (Busstation) 20:30 20:30 20:30
Mölltorp (Hpl, väg 49) 20:40 20:40 20:40
Fagersanna (Hpl, väg 49) 20:45 20:45 20:45
Tibro (Busstation) 20:55 20:55 20:55
Igelstorp (Hpl, väg 49) 21:10 21:10 21:10
Skövde (Resecentrum, Gate 15) 21:15 21:15 21:15
Skara Sommarland* 21:30 21:30 21:30
Skara (Busstation hpl H/A) 21:40 21:40 21:40
Lidköping (Resecentrum hpl R-S) 22:00 22:00 22:00

* Skara Sommarland trafikeras 2 juni – 20 augusti 2017.
**Onsdagar trafikeras åter med start 3 maj 2017 går t.o.m. 31 aug 2017.
​*** Torsdagar trafikeras med start 1 juni 2017 går t.o.m. 31 aug 2017.

Tidtabellen gäller fr.o.m. 10/4 2017 tills vidare.